Klucz prywatny

– jeden z dwóch kluczy należących do pary kluczy asymetrycznych, znany tylko jego właścicielowi. W systemie podpisu asymetrycznego klucz prywatny służy do podpisywania. W systemie szyfrowania asymetrycznego klucz prywatny służy do deszyfrowania.
Klucz prywatny musi być wyjątkowo starannie chroniony, aby uniknąć jego ujawnienia. Ujawnienie klucza może umożliwić jego użycie (wykonanie podpisu lub odszyfrowanie danych) przez niepowołane osoby. Z tego względu klucze prywatne dla certyfikatów o  wyższej wiarygodności są zapisane na karcie mikroprocesorowej skąd nie można ich skopiować.

Klucz prywatny stosowany do składania podpisu elektronicznego jest przykładem zdefiniowanych w Ustawie o podpisie elektronicznym danych służących do składania podpisu elektronicznego.

Źródło: http://www.certum.pl/certum/cert,wiedza_slownik.xml

Użytkownicy trafili tutaj szukając: klucz prywatny, brak klucza prywatnego na karcie, klucz prywatny co to jest, klucz prywatny służy do, Elektroniczny mail, karty klucz prywatny, elektroniczny podpis brak klucza prywatnego na karcie, struktura prywatnego klucza jak wyglada, klucz prywatny podpis, klucz prywatny struktura