Transfer domeny

– przeniesienie obsługi domeny od obecnego rejestratora (firmy u której zakupiliśmy domenę) do drugiego rejestratora (firmy, która utrzymuje domeny). Transferu dokonuje się zazwyczaj, aby zaoszczędzić na koszcie odnowienia (przedłużenia) domeny (u innego rejestratora cena przedłużenia może być niższa niż u tego, u którego zakupiliśmy domenę). Domeny nie mogą być transferowane później niż na 24 dni przed wygaśnięciem domeny i nie wcześniej niż 21 dni po jej odnowieniu. Transfer domeny od dowolnego partnera NASK może zostać dokonany w każdym momencie. Po przeprowadzen

iu tej operacji wszystkie czynności związane z obsługą domeny będą należały do drugiego rejestratora. Transfer domeny jest w większości rejestratorów usługą bezpłatną. W przypadku transferu domen polskich i globalnych, opłacony okres ważności domen nie ulega zmianie.

Uwaga! W przypadku zakupu domeny w promocji, np. „domena za 1 zł”, często przy transferze domeny trzeba ją przedłużyć o następny rok u dotychczasowego rejestratora i dopiero wtedy przetransferować do drugiej firmy. Warunki promocji zawsze opisywane są w regulaminie usługi u rejestratora.

zp8497586rq