Cena minimalna

– to najniższa kwota, za jaką sprzedający na aukcji internetowej zgadza się sprzedać wystawiony przedmiot. Wysokość ceny minimalnej jest ukryta do momentu jej przekroczenia przez kupujących. Jeśli na aukcji internetowej widnieje napis „Cena minimalna nie została osiągnięta” oznacza to, że na aukcji nie złożono ofert kupna lub wysokość złożonych ofert nie przekroczyła ustalonej przez sprzedającego ceny minimalnej. Żadna ze złożonych dotychczas ofert nie jest wiążąca. Jeśli wysokość co najmniej jednej ze złożonych ofert kupna jest równa lub wyższa od ustalonej ceny minimalnej, napis ten znika. Od tego momentu ta oraz wszystkie kolejne oferty są wiążące.
Cena minimalna w tej aukcji nie została jeszcze osiągnięta

Cena minimalna w tej aukcji nie została jeszcze osiągnięta (źródło: allegro.pl)

Jeśli jako osoba kupująca wpiszesz do okna licytacji kwotę, która jest równa bądź wyższa od ceny minimalnej, system automatycznie podniesie Twoją ofertę do poziomu ceny minimalnej.

Przykład: Aktualna cena w trwającej licytacji wynosi 5 zł, Twoja maksymalna oferta to 15 zł, a cena minimalna, którą ustawił Sprzedający to 8 zł. W takiej sytuacji system automatycznie ustali Twoją ofertę na 8 zł, a informacja „Cena minimalna nie została osiągnięta” zniknie ze strony aukcji.
Jeśli po zakończeniu aukcji cena minimalna nie zostanie osiągnięta, żadna ze stron nie jest zobowiązana do finalizowania transakcji (aukcja jest uznawana za nierozstrzygniętą). W takiej sytuacji nie ma możliwości wystawienia komentarzy i skorzystania z innych usług, które Allegro proponuje do aukcji zakończonych sukcesem.
zp8497586rq