1 lipca 2012 roku

Logo Grono.net– tego dnia został zamknięty pierwszy polski serwis społecznościowy grono.net W zamian za to pod adresem grono.net.pl pojawił się serwis oferujący usługę hostingu plików a wszystkie dane serwisu społecznościowego zostały wykasowane.

Pracę nad serwisem rozpoczęły się w lipcu 2003 roku a portal tworzony był przez trójkę pasjonatów: Piotra Bronowicza (Bronek), Tomasza Lisa (Czarodzic) oraz Wojciecha Sobczuka (Sopel). Serwis oficjalnie uruchomiono 21 lutego 2004 roku. Na początku Grono odnosiło duże sukcesy, a partycypowanie w portalu tworzyło klimat elitarności. Żeby się w nim zarejestrować należało bowiem posiadać specjalne zaproszenie od osoby, która funkcjonuje już w serwisie. Po pojawieniu się serwisy nasza-klasa.pl i Facebooka serwis zaczął tracić na popularności pomimo zmian w serwisie (pojawienie się czatu czy nowy wygląd serwisu). Pod koniec istnienia serwisu zniesiono także obowiązek uzyskania zaproszenia do rejestracji.

W 2009 roku Aleksander Kierski, jeden z wierzycieli serwisu Grono.net, złożył wniosek o upadłość serwisu. Warszawski sąd rejonowy go jednak oddalił. Przez ten czas serwis jeszcze działał, po czym ostatecznie został zamknięty 1 lipca 2012 roku.

Źródło: pcworld.pl

Użytkownicy trafili tutaj szukając: grono net, grono, grono Logo, grono net logo, grono net картинки, logo grono