Akcesoria i dodatki do tabletów, które warto mieć

Tablet Hudl Od Tesco

Tablet Hudl Od Tesco

Tablet stał się urządzeniem, z którego korzystamy równie często jak z telefonu i laptopa. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej modeli – różnią się one parametrami i ceną, zatem każdy może znaleźć coś dla siebie. Do większości urządzeń możemy dokupić także różnego rodzaju akcesoria, dzięki którym poprawi się ich funkcjonalność.

Ochrona tabletu

Podstawowym dodatkiem do tabletu jest etui, które zabezpieczy urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Może pełnić ono pełnić funkcję ochronną i jednocześnie ułatwiać nam korzystanie ze sprzętu. Na rynku dostępne są bowiem etui, które po odpowiednim złożeniu stają się wygodną podstawką dla tabletu. Wybierając pokrowiec należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiar. Pamiętajmy, iż są one produkowane pod konkretne wymiary urządzeń, a tylko odpowiednio dopasowane etui będzie chronić sprzęt we właściwy sposób. Tablet możemy zabezpieczyć folią ochronną, której zadaniem jest ochrona ekranu przed zarysowaniami. Nie ograniczają one funkcjonalność urządzania, nie zmienia się także reakcja ekranu na dotyk. Jeżeli tablet wykorzystujemy do czytania to warto wybrać folię matową. Zmniejsza ona poziom odbicia światła od wyświetlacza, co ułatwia korzystanie z urządzenia przy mocnym świetle słonecznym.

 

Klawiatura, myszka i rysik

Tablet najczęściej wykorzystujemy do przeglądania informacji w Internecie, czytania e-booków, oglądania filmów i słuchania muzyki. Jest to jednak urządzenie uniwersalne, zatem możemy także na nim pisać i rysować. Przy dłuższych tekstach dotykowa klawiatura może nie zdawać egzaminu, zatem dobrym rozwiązaniem jest dokupienie klawiatury zewnętrznej. Do wyboru mamy wersje bezprzewodowe (łączą się z urządzeniem przez Bluetooth) oraz przewodowe (na USB). Producenci oferują nam także specjalne etui, które mają wbudowaną klawiaturę. Do tabletu poprzez port USB możemy podpiąć także myszkę, jednak zdecydowanie wygodniejsze jest korzystanie z wersji bezprzewodowych. Precyzyjne działania na tablecie umożliwi nam również rysik pojemnościowy, którym możemy wykonywać dokładne rysunki, a nawet obrabiać zdjęcia. Jego dodatkową zaletą jest fakt, iż nie pozostawia ona na ekranie żadnych śladów.

 

Uchwyty i ładowarki

Tablet jest urządzeniem lekkim i poręcznym, dlatego chętnie zabieramy go ze sobą na dalsze wyjazdy. Sprawdza się szczególnie w samochodzie – możemy wykorzystać go jako nawigację lub wyświetlać na nim filmy. Trzymanie urządzenia w ręku nie zawsze jest wygodne (i bezpieczne), dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne uchwyty. Skorzystać możemy z uchwytów na szybę oraz deskę rozdzielczą, które zapewniają stabilność tabletu w trakcie jazdy. W trakcie dłuższych podróży docenimy na pewno uchwyt na zagłówek fotela, dzięki któremu pasażerowie na tylnej kanapie mogą komfortowo oglądać filmy. Przyda nam się także ładowarka samochodowa, którą wystarczy podłączyć do zapalniczki. Podczas długich wyjazdów, szczególnie na łono natury, skorzystać możemy także z dodatkowej baterii. Jest to tzw. „bank energii”, który pozwala na naładowanie tabletu.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z serwisem Nokaut.pl.

Użytkownicy trafili tutaj szukając: ladowarka hudl