Neostrada TP

– rodzaj stałego łącza internetowego opartego na technologii DSL oferowanego przez Telekomunikację Polską. Neostrada dostępna jest w kilku pakietach różniących się prędkością przesyłu danych, limitem danych i innymi usługami dodatkowymi. Wraz z łączem internetowym otrzymuje się skrzynkę e-mailową w domenie @poczta.tp.pl oraz miejscem na stronę WWW. Neostrada instalowana jest na istniejącej standardowej linii telefonicznej za pomocą specjalnego splittera (rozdzielacza) sygnału, który rozdziela dane od rozmów telefonicznych. W porównaniu do połączeń modemowych, Neostrada nie zajmuje linii telefonicznej na czas sesji internetowej – można podczas niej normalnie odwbierać lub nawiązywać rozmowy głosowe.
Usługa Neostrada, oparta na technologii DSL, wykorzystuje nieużywane, wyższe pasmo częstotliwości na linii telefonicznej abonenta. Na każdym zakończeniu telefonicznego kabla miedzianego montuje się specjalne urządzenia (modem DSL ze strony klienta i karta modemowa ze strony centrali telefonicznej), które oddzielają analogowy sygnał głosowy rozmowy telefonicznej od danych przesyłanych do i z Internetu. Normalnie do transmisji głosu zwykłą linią telefoniczną używane jest dolne pasmo częstotliwości (do 30 kHz). DSL wykorzystuje pozostałą górną część pasma do transmisji danych (do 1,1 MHz). Na centrali dane (w wyższym paśmie częstotliwości) oddzielane są od głosu (w niższym paśmie). Dane kierowane są do sieci ATM lub IP, a przez nią do Internetu, a głos do normalnej sieci telefonicznej.

Wiecej informacji: http://www.neostrada.pl/

Użytkownicy trafili tutaj szukając: rozdzielacz sygnału tp, rozdzielacz sygnału telefonicznego neostrada, www poczta neostrada tp pl, www poczta tp pl, neostrada a linia telefoniczna, rodzaj polaczenia neostrada, rozdzielacz sygnału neostrada, www pocztatp, łącze sztywne