Skype

Logo Skype

Logo Skype

1. – komunikator internetowy, oparty na technologii peer-to-peer.
Program został stworzony przez programistów Niklasa Zennströma i Janusa Friisa. Jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie – 200 milionów zarejestrowanych użytkowników na całym świecie (dane z kwietnia 2007) i blisko 7 milionów w Polsce (dane z grudnia 2006, 4 miejsce pod względem ilości użytkowników na świecie).

Okno komunikatora internetowego Skype

Okno komunikatora internetowego Skype

Możliwości programu:

 • darmowe rozmowy audio i video pomiędzy użytkownikami programu;
 • płatne rozmowy z posiadaczami telefonów stacjonarnych lub komórkowych dzięki usłudze SkypeOut za pomocą technologii VoIP (Voice over IP).
  Stawka dla większości krajów wynosi 1,7 eurocentów za minutę. Połączenia do polskich telefonów komórkowych kosztują 23 eurocenty. Można łączyć się również z darmowymi infoliniami typu 0-800. Od 18 stycznia 2007 doliczana jest również opłata za połączenie w wysokości 4,5 eurocentów. Można wykupić usługę Skype Unlimited Calling, która pozwala na nielimitowane rozmowy w ramach jednorazowej opłaty do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady.
 • rozmowy tekstowe wzbogacone o emotikony, możliwość przesyłania linków do stron WWW etc.;
 • przesyłanie plików pomiędzy użytkownikami;
 • płatna poczta głosowa – jeśli ktoś zadzwoni pod Twoją nieobecność, dzwoniący może zostawić wiadomość dla Ciebie w skrzynce poczty głosowej;
 • usługa SkypeIn, która polega na przypisaniu Twojemu kontu Skype zwykłego numeru telefonu stacjonarnego z dowolnie wybranej dostępnej polskiej lub zagranicznej strefy numeracyjnej. Dzięki czemu dostajesz dzwoniący do Ciebie nie potrzebują Skype i mogą dzwonić taniej, jeśli wybierzesz lokalny numer z ich strefy numeracyjnej.Program działa na kilku platformach systemowych, tj Windows, Unix i MacOS, PocketPCSkype w czerwcu 2005 roku zawarł umowę z polskim portalem internetowym Onet.pl. Usługi tego komunikatora zostały włączone do oferty polskiego portalu. W październiku 2005 amerykańska firma eBay przejęła firmę Skype za za 2,6 mld dolarów. Do przejęcia doszło w październiku 2005.Strony oficjalne Skype:
  http://skype.onet.pl/
  http://www.skype.com/

  2. – Skype Technologies – twórca komunikatora internetowego Skype. Od października 2005 własność firmy eBay.

 • Użytkownicy trafili tutaj szukając: logo skype, logo, słownik do skype, skype słownik, skype obrazki z emotikonów, okno komunikatora internetowego skype, Skype (Microsoft) logo, obrazki z emotoikon na skype, obrazki z emotikon skype, obrazki z emotek skype