Sekwencja trzech króli, trzy króle

– potoczne określenie na kombinację klawiszy Ctrl+Alt+Del, której działanie zależy od systemu operacyjnego – podczas pracy w systemie Windows XP powoduje ona otwarcie okna Menedżera zadań Windows lub okienko logowania. Kombinację klawiszy Ctrl+Alt+Delete wymyślił na poczatku lat 80-tych David Bradley – jeden z dwunastu inżynierów firmy IBM zaangażowanych w prace nad architekturą komputera PC. Kombinacja trzech króli umożliwiała ponowne uruchomienie komputera bez potrzeby odłączania zasilania. Funkcja ta miała ułatwić pracę programistom, którzy wielokrotnie restartowali komputery. Taki układ klawiszy został wybrany ze względu na fakt, iż ich przypadkowe naciśnięcie było praktycznie niemożliwe.
Z sekwencją trzech króli związane jest także zabawne sformułowanie, które David Bradley wygłosił podczas obchodów 20. rocznicy stworzenia komputera IBM PC. W obecności m.in Billa Gatesa stwierdził, że co prawda on wymyślił sekwencję Ctrl+Alt+Del, ale to Bill Gates sprawił, że stała się ona sławna.

Użytkownicy trafili tutaj szukając: co to jest sekwencja trzech króli, sekwencja trzech króli, co to jest sekfencja trzech króli, co to jest sekwencja 3 króli, trzy krole