Googlewhacking

– rodzaj współzawodnictwa w poszukiwaniu takiej kombinacji dwóch lub więcej wyrazów, które po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej dadzą dokładnie jeden wynik. Oznacza to, na całym świecie istnieje tylko jedna strona internetowa zawierająca te właśnie wyrazy (!) lub w wyszukiwarce jest zakatalogowana tylko jedna taka witryna (może zdarzyć się, że strona została przez przypadek pominięta w katalogowaniu zawartości Internetu).
Nie podaję tutaj przykładów zestawów wyrazów, które dałyby dokładnie jeden wynik, gdyż wyszukiwarka, przeszukując zasoby Internetu napotka na stronę i-slownik.pl, dodając tym samym stronę z tymi wyrazami. I takim sposobem wynik zwiększy się o jeden link.
Mimo, że najsłynniejszym wariantem googlewhackingu jest używanie kombinacji dwóch wyrazów, to łatwiejszym jest osiagnięcie sukcesu z trzema lub więcej wyrazami (dwa wyrazy służą ograniczeniu ilości linków do jak najmniejszej liczby, trzeci zaś redukuje tą ilość do jednego hiperłącza). Najlepszym sposobem osiągnięcia sukcesu jest używanie wyrazów zupełnie ze sobą nie powiązanych i należących do odmiennych dziedzin życia.
Autorem tego terminu jest Gary Stock, były kryptoanalityk, obecny przedsiębiorca zajmujący się oprogramowaniem i Internetem.
Googlewhacking może być pomylony z terminem googling, oznaczającym próby zlokalizowania ludzi i zdobycia o nich informacji przy pomocy wyszukiwarki internetowej.

Użytkownicy trafili tutaj szukając: Googlewhacking

Post navigation