IrDA

1. (ang. InfRared Data Association) – złącze do bezprzewodowej komunikacji za pomocą promieniowania podczerwonego. Dzięki temu można obyć się bez kabli – wystarczy system operacyjny, który umie obsługiwać wymianę danych przez ten port. Porty podczerwieni są standardowo montowane w komputerach przenośnych, również niektóre drukarki laserowe i telefony komórkowe są w nie wyposażone. Ograniczeniem wymiany danych przez porty podczerwieni jest odległość pomiędzy urządzeniami – nie powinna ona przekraczać kilku metrów. Transmisję danych mogą także zaburzać ściany, wszelkiego rodzaju przeszkody (np. meble).

Port podczerwieni IrDA

Port podczerwieni IrDA

Logo stowarzyszenia IrDA

Logo stowarzyszenia IrDA

2. (ang. Infrared Data Association – stowarzyszenie transmisji danych w podczerwieni) – stowarzyszenie, które zrzesza firmy zajmujące się transmisją danych z wykorzystaniem podczerwieni, a także tworzy standardy związane z takim przesyłaniem danych.
Strona organizacji: www.irda.org

Użytkownicy trafili tutaj szukając: złącze podczerwieni, podczerwień logo irda, Złącze IrDA do komunikacji bezprzewodowej jest, infrared data association tlumaczenie, IrDA co to

Post navigation