Microsoft Chat

program autorstwa Microsoftu do rozmów internetowych, który pozwala rozmawiać przy użyciu tekstów w postaci komiksu. Możesz wejść do pokoju rozmów na serwerze internetowym i prowadzić na żywo rozmowę z innymi osobami. Masz możliwość wybrać postać komiksową – w takim przypadku treść prowadzonej rozmowy będzie się pojawiać w dymkach. Będąc postacią komiksową, możesz wyrazić rozmaite emocje, przesyłać „myśli”, szeptać do rozmówcy i zapisać sesję rozmowy do przeglądania w trybie off-line. Programu Microsoft Chat można także używać do:

  • wysyłania hiperłączy do stron sieci Web, witryn FTP i grup dyskusyjnych oraz adresów e-mail;
  • wysyłania i odbierania żądań odtwarzania dźwięków;
  • wysyłania i odbierania plików;
  • korzystania z innego programu, na przykład z programu Microsoft NetMeeting, do komunikowania się z uczestnikiem rozmowy przy użyciu obrazu wideo i dźwięku, poza pokojem rozmów, przy jednoczesnym prowadzeniu konwersacji w pokoju rozmów;
  • zapisywania lub drukowania konwersacji do publikacji lub przeglądania w trybie offline;
  • filtrowania pokojów rozmów wyświetlanych na komputerze, według rozmiarów, zawartości lub klasyfikacji.
  • prowadzenia własnych pokojów rozmów, kontrolując sposób dostępu, rozmiar i zawartość.
  • tworzenia reguł, które automatyzują reakcję programu Chat w odpowiedzi na wybrane zdarzenia.

Pierwsze kroki w programie MS Chat:
1) Po ściągnięciu i instalacji programu, uruchomcie go. Następnie musicie wpisać pseudonim, wybrać serwer (równie dobry jest dostarczony wraz z aplikacją) i pokój (scenografię). Możecie także spróbować wyświetlić listę wszystkich pokojów dostępnych na danym serwerze.
2) Gdy nawiążecie połączenie, spróbujcie dostosować swoje wymagania do możliwości programu. Użyjcie opcji preferencje (Preferences) w menu uczestnik (Member). Do dyspozycji jest wiele rodzajów postaci o różnym wyglądzie, tło, na którym będzie rozgrywać się akcja, oraz układ „klatek” komiksu.
3) Teraz, aby nawiązać rozmowę, możecie wpisać dowolny tekst w umieszczone na dole ekranu okno. Wypowiedzi pojawią się w komiksowym dymku, towarzyszącym Waszej postaci (możecie także szeptać). Użyjcie kółka w dolnym prawym roku ekranu, by zmienić zachowanie swej postaci i wyrazić własne uczucia. Jeśli klikniecie prawym przyciskiem myszy na innych postaciach, dowiecie się o nich czegoś więcej.
4) Jeśli już znudziliście się rozmową w jednym pokoju, możecie zmienić otoczenie. Dzięki liście pokojów (Room List), z menu pokój (Room) wybierzecie dowolny zestaw wielu kanałów, działających na danym serwerze.

Użytkownicy trafili tutaj szukając: czat microsoft historia rozmowy, microfoft pl/czat, microoft pl/czat, microsoft chat, microsoft pl/czat