Liquid

(ang. – płyn) – ice, jello i liquid to trzy powiązane ze sobą terminy opisujące trzy propozycje kontrolowania odpowiedniego umiejscowienia elementów na stronie WWW. Ponieważ użytkownik przeglądarki internetowej może kontrolować i zmieniać rozdzielczość ekranu i rozmiar okna, twórca witryny musi tak zaprojektować stronę, aby w każdej rozdzielczości strona wyglądała dobrze, a najlepiej identycznie.
Strona typu liquid to strona, która dostosowywuje się do rozmiaru okna i rozdzielczości i nie powoduje powstawania pustych pól po lewej lub prawej stronie witryny. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest fakt, że przy skalowaniu strony może się okazać, że odległości między elementami na stronie będą zbyt małe lub zbyt duże.
Termin pochodzi od właściwości płynu – jest płynny i dopasowuje się do naczynia.

Bardziej wyrafinowani twórcy stron używają czasem kombinacji tabelek lub tabelek w tabelkach, aby kontrolować odpowiednie położenie elementów na stronie, niezależnie od rozdzielczości i rozmiaru okna. Aby stworzyć stronę typu liquid, możesz ustalać wielkość okna i dynamicznie zmieniać szablon witryny, zależnie od wymagań użytkownika. Wystarczy więc stworzyć kilka szablonów strony przeznaczonych dla danej rozdzielczości i odpowiednio do nich podpiąć zawartość strony, najlepiej w sposób dynamiczny przy użyciu skryptów PHP, Java lub JavaScript. Por. ice, jello.

Użytkownicy trafili tutaj szukając: co to jest Jell-O