Kiedy upływa ważność domeny i domena jest wolna do ponownej rejestracji?

Przejmowanie domeny

Przejmowanie domeny (źródło: http://www.anna-OM-line.com)

Domeny uwalniane są do puli domen wolnych, w zależności od rozszerzenia domeny:

  • polskie domeny przestają być aktywne wraz z dniem ich wygaśnięcia (rok po rejestracji w przypadku rejestracji na okres jednego roku). Następnie blokowana jest na okres losowy do 14 dni, podczas którego jest możliwość jej przedłużenia. Po upływie tego okresu domena jest blokowana na losowy okres od 1 do 21 dni, po którym domena wraca do puli wolnych domen – teraz każdy może ją zarejestrować ponownie.
  • europejskie domeny (z końcówką .eu) kasowane są dniu wygaśnięcia. Przez następne 40 dni znajdują się w fazie kwarantanny, w której istnieje możliwość ich odzyskania. Koszt odzyskania Domeny .eu to: cena przedłużenia + dopłata do odzyskania 10 zł netto.
  • how can i get my ex girlfriend back

i>domeny globalne (.com, .org, .info, .biz, .net itp.) przestają być aktywne wraz z dniem ich wygaśnięcia. Przez następne 40 dni znajdują się w okresie Grace Period,  w którym to jest możliwość ich odnowienia bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Następnie są blokowane na okres losowy do 30 dni, w którym można rozpocząć odpłatną procedurę ich odzyskania. Koszt odzyskania domeny globalnej to: cena przedłużenia + dopłata do odzyskania 100$ . Nieodnowione domeny trafiają do puli domen wolnych w ciągu kolejnych losowych 5 dni.

  • domeny narodowe (różnych krajów) uwalniają się na zasadach każdego z rejestrów, w zależności od rozszerzenia domeny.
  • Z uwagi na losową długość trwania okresu przejściowego pomiędzy datą końca ważności domeny a datą powrotu domeny do puli wolnych domen, przy próbie przejęcia domeny przydaje się odrobina szczęścia (trzeba w odpowiednim momencie zarejestrować domenę). Można również skorzystać z usługi „opcja na domenę”, która w przypadku nieprzedłużenia domeny przez dotychczasowego właściciela pozwala nam na posiadanie prawa do pierwszeństwa rejestracji tej domeny.

    zp8497586rq
    Użytkownicy trafili tutaj szukając: ważność domeny, do kiedy domena, kiedy domena bedzie wolna, kiedy domena wraca do puli, rejestracja domeny po wygaśnięciu, kiedy wygasa domena pl, po jakim czasie domena wraca do puli, ponowne zarejestrowanie domeny, do kiedy ważna domena, kiedy można przejąć domenę