Free to play

– model opłat w grze komputerowej lub internetowej, w którą można grać za darmo bez ograniczeń, a jedyne koszty jakie może (ale nie musi) ponieść gracz, to zakup dodatkowych elementów, przedmiotów czy funkcjonalności, które nie wpływają na samą grę, ale pozwalają nadać postaci, którą gramy indywidualny charakter. Dla gracza, który nie chce się w żaden sposób wyróżnić od innych graczy gra jest zupełnie darmowa. Jak pokazało kilka przykładów gier, okazuje się że tego rodzaju rozwiązania mogą być bardziej dochodowe, niż sprzedawanie gier w tradycyjny sposób czyli pobieranie opłat za grę od wszystkich graczy.

Przykładem gry w modelu free to play jest Farmville – gra jest zupełnie darmowa, jednakże można za realne pieniądze kupić wirtualną walutę (Farmcash), za którą można z kolei zakupić wirtualne dobra umożliwiające wyróżnienie się wśród innych graczy. Inne przykłady gier w modelu free to play to: Battlefield: Heroes, Battlefield Play4Free, Need for Speed World, a także FIFA World.

 

Użytkownicy trafili tutaj szukając: free to play co to znaczy, co znaczy feer playi, Co znaczy Play Freely, co to znaczy free to play?, co to znaczy free to play, co to znaczy free play, co to jest freeplay, co to free to play, co oznacza słowo fee play, slowniczek gry komputerowy