Progaming – zawodowe granie, progamer – profesjonalny gracz

Progamer czyli zawodowy gracz

Progamer czyli zawodowy gracz

Kto lubi grać w gry? Oczywiście że każdy, bo jest to wspaniały pożeracz wolnego czasu który nie pozwoli Ci nawet na chwilę nudy. Podczas grania oddajemy się w pełni przyjemności, zapominając o trudach i troskach dnia codziennego. Ale przejdźmy do sedna, otóż poza tymi wszystkimi przyjemnościami na graniu w gry można dzisiaj całkiem nieźle zarobić.

Należy jednak pamiętać że zarówno, a możne nawet wtedy bardziej kiedy zarabiamy na graniu lub traktujemy granie tylko jako czystą przyjemność, nie możemy sprawić aby było to nasze całe życie. Gracze którzy zamykają się w czerech ścianach tylko będą się alienować i nigdy nie będą w stanie osiągnąć pożądanego sukcesu.

Obecnie branża e-sportowa zarabia rocznie kilka miliardów złotych i ciągle rozwija się w całkiem niezły tempie. Może Polska nie jest jeszcze Koreą Południową, gdzie e-sportowcy są bardziej rozpoznawalni niż gwiazdy „tradycyjnego” świata sportu, ale z roku na rok i u nas wirtualne rozgrywki zyskują rzeszę fanów. A nikt o zdrowych zmysłach nie może nie zauważać ilości ludzi jaką przyciągają gry. Tak więc tylko kwestią czasu jest kiedy zawody e-sportowe będą transmitowane w telewizji niczym Liga Mistrzów w piłce nożnej.
Pytanie czy chcesz spróbować swoich sił jako progamer? Tutaj znów porównując do sportów tradycyjnych zdecydowanie mniej musisz zainwestować w sprzęt, aby móc walczyć z zawodnikami na światowym poziomie. Wystarczy przeciętny komputer z łączem internetowym i możesz zaczynać rywalizację. Również możliwość że spotkasz w przeciwnej drużynie kogoś z czołówki światowej jest niewspółmiernie większe. Czy jako młody piłkarz nie chciałbyś zagrać z Messim w jednej drużynie, w dodatku w pełnym powagi meczu? W e-sporcie takie rzeczy są możliwe i naprawdę nic poza treningiem nie musisz robić. Jeśli chodzi o zarobki to może nie są one jeszcze tak imponujące jak u piłkarzy, ale myślę że to tylko kwestia czasu, jak najlepsi gracze będą zarabiali więcej niż niejeden najlepszy na świecie sportowiec.
Aby osiągać zadowalające rezultaty należy działać według starego powiedzenia – trening czyni mistrza. W e-sporcie te powiedzenie ma pierwszorzędne znaczenie. Treningi najlepiej zaczynać już w młodym wieku, kiedy mamy najlepsze czasy reakcji oraz na ogólną bystrość umysłu. Powinniśmy trenować indywidualnie, szkoląc technikę gry, jak również zalecane jest abyśmy znaleźli sobie team, z którym będziemy mogli trenować strategię i taktykę drużynową. Zawodowe drużyny trenują dziennie 4-5 godzin, tak więc jeśli myślimy poważnie o zarabianiu pieniędzy grając, powinnyśmy podobny czas poświęcać na granie.

Oczywiście nie ma samych tylko plusów w byciu e-sportowcem. Jeśli zaczynamy traktować grę jako pracę, należy pamiętać że jak w każdym sporcie, może pojawić się rutyna, zmęczenie, znudzenie czy wreszcie presja. Podobnie jak inni sportowcy, również i my będziemy musieli sobie z różnymi przeciwnościami poradzić i wyjść z opresji jako jeszcze lepsi gracze. Ciągłe treningi, seryjne porażki łatwo mogą zburzyć te przyjemne uczucia którymi darzymy daną grę, a wtedy musimy znaleźć w sobie siłę, aby dalej ćwiczyć i trenować.

Tak więc podsumowując, aby zostać progamerem potrzeba sprawności fizycznej i psychicznej oraz niezbędna jest wytrwałość. Umiejętne połączenie tych cech, pozwoli nam zajść na sam szczyt w e-sportowym świecie.

Twórcą artykułu jest
Portal na którym znajdują się darmowe i bezpieczne gry dla dzieci online.