Tablet to jedno, akcesoria to drugie – przegląd przydatnych akcesoriów do iPada

Akcesoria do tabletu iPad

Marka Apple jest liderem w branży nowoczesnych technologii. Jednym z najlepiej sprzedających się przy tym produktów Apple jest iPad, czyli tablet opatrzony logo nadgryzionego jabłka. Dla zwiększenia jego funkcjonalności można w parze z nim zastosować liczne akcesoria – mniej lub bardziej przydatne. Jakie są najbardziej zalecane dla użytkowników?

Etui z podstawką

Użytkując iPada Apple warto dokupić do niego pasujące etui, które może pełnić rolę podstawki. Etui skutecznie zabezpieczy iPada przed uszkodzeniem mechanicznym, a nawet jeśli upuścimy nasz sprzęt na podłogę, nic nie powinno się mu stać. Skórzane etui będzie eleganckim futerałem na tablet. Można nabyć pokrowiec z funkcją podstawki, co umożliwi wygodne oglądanie filmów na iPadzie, rozmowy przez Skype lub inne komunikatory internetowe czy też surfowanie po internecie. Nie trzeba przy takich czynnościach trzymać tablet w rękach, Wystarczy go ustawić na podstawce, której rolę pełni etui. Mamy akcesorium dwa w jednym, które przyda się dla każdego użytkownika.

 

Etui z klawiaturą

Dotykowy ekran iPada pozwala na wygodne przeglądanie zdjęć, korzystanie z portali społecznościowych czy też projektowanie graficzne, ale już praca edytorska i pisanie artykułów lub maili staje się niewygodne. iPad spokojnie może konkurować z notebookiem i netbookiem, jeśli wyposażymy go w klawiaturę. Może to być klawiatura wmontowana w etui, w którym zmieści się również tablet. W ten sposób uzyskujemy 2 w 1. Lekka, funkcjonalna klawiatura będzie komunikowała się z iPadem Apple za pośrednictwem modułu bluetooth. Po zamknięciu tabletu i klawiatury, etui przypomina niewielką, podręczną aktówkę. Najlepiej, aby było ono dodatkowo wyposażone w rozkładaną, tylną podstawkę, zwiększającą wygodę użytkowania iPada w parze z klawiaturą.

Uchwyty do iPada

Korzystanie z iPada jest wygodne, ponieważ możemy go zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Możemy z niego korzystać w metrze, autobusie i tramwaju czy w pociągu, jadąc do pracy czy na wakacje lub do szkoły. Nie musimy przy tym dźwigać ciężkiego notebooka. Niemniej, z czasem trzymanie w rękach iPada staje się niewygodne. Nie trzeba go użytkować wyłącznie w ten sposób. Przydatnym akcesorium są uchwyty do tabletów. Jednym z nich jest uchwyt ścienny, który pozwala na przymocowanie naszego tabletu do ściany. W ten sposób zapewniamy niewielki monitor do oglądania filmów dla siebie czy do oglądania bajek dla naszych dzieci.

Funkcjonalnym akcesorium może być uchwyt z przyssawką, który zamontujemy np. na wewnętrznej szybie samochodu lub na oknie w autokarze, którym będziemy podróżować. Dzięki temu nasz iPad może być równocześnie nawigacją GPS dla kierowcy. Dla osób podróżujących z tyłu samochodu, na siedzeniach pasażerskich adresowany jest uchwyt zagłówkowy. Pozwala on umilić czas podróżnym podczas długiej jazdy autem. W szczególności polecany jest dla dzieci, które w czasie jazdy wielokrotnie pytają rodziców, jak długo potrwa jeszcze podróż. Zapatrzone w bajkę przestaną marudzić, a droga minie im błyskawicznie.

Michał Janas
Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów: ithings.pl/ipad/akcesoria