Doxing

Doxing to działania polegające na namierzeniu tożsamości anonimowej osoby w internecie, która ukrywa się pod pseudonimem (np. znane jest tylko jej konto na Twitterze). Często oprócz imienia i nazwiska zdobywa się numer telefonu, dane teleadresowe, czy dostępy do innych kont użytkownika w różnych serwisach, gdzie najczęściej jest więcej dostępnych danych o tym użytkowniku. Można również wykorzystać metadane zapisane w zdjęciach (np. koordynaty miejsca, gdzie wykonano zdjęcie, tożsamość autora zdjęcia itp.). Doxing to wykorzystywanie zarówno wiedzy technicznej dotyczącej sieci internetowej czy możliwych śladów pozostawianych przez namierzaną osobę, ale również techniki socjotechniczne w celu wyłudzenia od administratorów serwisów danych o poszukiwanym użytkowniku.

Doxing wykorzystywany jest przez hakerów m.in. przy namierzaniu bojowników Państwa islamskiego ISIS (zdarzał się przypadek, że zbombardowano terrorystę ISIS na bazie metadanych zamieszczonego przez niego zdjęcia).

Źródła: niebezpiecznik.pl

Użytkownicy trafili tutaj szukając: opisz na czym polega hacking, haking definicja, co to jest phreaking, phreaking, doxing, doxing pl, hacking co to znaczy, Na czym polega hacking, definicja hackingu, https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1842 GOh5R6wJKC-TkDLjPWQQIrUzrO_cs3zIOH42uQMeZogMEarDIlQIN02TXmuzFQ83 e745e99b8a9b40d02152fb7a0cac29dddf5f6f76&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme