Kensington Security Slot, K-Slot lub Kensington Lock

Ikonka na obudowie laptopa oznaczająca złącze Kensington Lock

Ikonka na obudowie laptopa oznaczająca złącze Kensington Lock

– rodzaj zabezpieczenia przed kradzieżą stosowany zazwyczaj w drogim sprzęcie elektronicznym tj. laptopy, monitory LCD. Zabezpieczenie to składa się z dwóch elementów – specjalnego otworu w obudowie zabezpieczanego zprzętu komputerowego oraz stalowej linki, za pomoca której sprzęt jest przytwierdzany np. do nogi stołu. Stalowa linka zazwyczaj zabezpieczona jest kłódką z szyfrem lub kluczem.
Kensington Lock nie jest stworzona jako bardzo mocne zabezpieczenie. Zazwyczaj sprzęt elektroniczny ma obudowę wykonaną z plastiku lub cienkiej casino autorizzati blachy, stąd linka może być wyrwana z obudowy, co doprowadzi jednak do uszkodzenia sprzętu. To właśnie ma zniechęcić potencjalnego złodzieja do przywłaszczenia nieswojego sprzętu, ponieważ szansa sprzedaży urządzenia z uszkodzonym K-Slotem jest minimalna.

Gniazdo Kensington Lock

Gniazdo Kensington Lock

W przypadku braku owtoru do zapięcia linki, stosowane są specjalne wtyczki do portów zamontowanych w laptopie (np. VGA czy LPT), przykręcanych specjalnymi śrubami. Wadą rozwiązania jest zajęcie jednego z portów i uniemożliwienie korzystania z niego na czas korzystania z zabezpieczenia.

Sposób mocowania linki Kensington Lock

Sposób mocowania linki Kensington Lock

Użytkownicy trafili tutaj szukając: gniazdo kensington lock, gniazdo kensington, złącze kensington, kensington lock, możliwość zabezpieczenia linką (port kensington lock), Kensington slot, zabezpieczenia linką (port kensington lock), gniazdo kensington lock co to jest, co to jest gniazdo kensington lock, gniazdo kensington lock co jest