Toothing

– prowadzenie w publicznym miejscu (np. w pubie, pociągu) rozmów bezprzewodowych wykonywanych przy pomocy urządzeń wyposażonych w moduł Bluetooth. Jeśli znajdziemy się w zasięgu takiego urządzenia – w prosty sposób możemy rozmawiać z jego posiadaczem. Nie musimy w tym celu znać numeru telefonu „ofiary” by móc do niej wysłać wiadomość. Zazwyczaj toothing jest wykorzystywany do podrywania siedzącej w pobliżu samotnie kobiety.

Toothing pojawił się wraz z założeniem fałszywego forum przez Ste Currana i Simon Byrona w marcu 2004 roku, gdzie opisano ponoć prawdziwe historie z tym związane. Rok później informacja okazała się mistyfikacją. Jednakże pomysł zaadoptował się na dobre w Wielkiej Brytanii gdzie coraz więcej ludzi zabija nudę codziennych dojazdów do pracy lub umawia się w ten sposób na seks. Dla potrzeb toothingu powstało wiele for dyskusyjnych ułatwiających kontakt.

Do Polski na razie ta „moda” nie dotarła. Dotarła natomiast do Rosji. Tam też wprawdzie nie ma zbyt wielu takich urządzeń, ale sprytni Rosjanie wynaleźli odmianę toothingu nazywając go rosyjska ruletka. Polega on na wysłaniu zaczepnego SMS-a na dowolnie wpisany numer i czekaniu na odpowiedź. Ponieważ w ten sposób trafić jest trudniej niż w przypadku „toothingu” – najbardziej z tego cieszą się rosyjscy operatorzy sieci komórkowych, którym rosną obroty.

Zasięg Bluetooth między telefonami to ok. 10 metrów.

Jak zacząć bawić się w toothing? Jeśli chcesz powiększyć grono swoich znajomych i masz telefon z Bluetooth, to włącz Bluetooth na stałe,
i zmień nazwę telefonu na swoje imię i numer telefonu (lub nie podawaj swojego numeru jeśli chcesz zachować prywatność), i jeśli tylko widzisz kogoś interesującego, a nie masz odwagi zaczepić go w miejscu publicznym, to wtedy włącz szukanie nowych urządzeń Bluetooth. W razie znalezienia jakiejś nazwy telefonu na liście wyszukanych urządzeń – wyślij wizytówkę lub (jeśli w nazwie był numer) puść sygnał lub wyślij SMS. Osoba ta wyjmie telefon i widzisz już do kogo doszła wiadomość. A może to ktoś Tobie wyśle? Jeśli ten ktoś będzie zainteresowany rozmową z Tobą,
– to możecie kontynuować już normalnie znajomość.