Adder lub dodawarka stron

program do automatycznego pozycjonowania stron. Istota jego działania polega na codziennym dodawaniu dużej ilości linków do danej strony w katalogach stron, forach dysuksyjnych i blogach. Im większa ilość linków zewnętrznych tym wyższa pozycja strony w wyszukiwarkach. Ręczne wykonywanie takiego procesu jest nieskuteczne, ze względu na czasochłonność przeszukiwania katalogów, czy for. Zdalne dodawanie linków pozwala na wygenerowanie dużo większej ich ilości.

Adder obsługuje katalogi takie jak QIWeb, CNCat i Otwarty Mini. QIWeb są bardzo popularne, linki pojawiają się bardzo szybko i ich ilość jest znaczna. Natomiast CNCat są zadbane i mają wysoki PageRank. Katalogi Mini są bardzo popularne bo nie zawierają wpisów przez co są przejrzyste, dobrze się indeksują.

Kolejną cechą tego programu jest możliwość rejestracji na tzw. presell pages, gdzie można dodawać własne artykuły tematyczne zawierające w treści linki do strony zwiększając jej popularność. Systemami tego typu są blogi WordPress i Mocne Linki. Można również dokonywać rejestracji na forach PhpBB i w opisie umieszczać linki zwrotne.

Adder posiada także funkcję pingowania serwerów. Polega to na wysyłaniu „pingów” zawierających adres strony, oraz nazwy serwerów, co ma za zadanie sprowadzić roboty wyszukiwarek i w efekcie szybsze indeksowanie naszej strony.

Post navigation