Compaq

Logo firmy Compaq

Logo firmy Compaq

Historia:
Założona w 1982 roku firma Compaq Computer Corporation figuruje na liście stu największych przedsiębiorstw świata Fortune Global 100. Compaq jest drugą co do wielkości firmą komputerową na świecie oraz największym na świecie dostawcą komputerów osobistych (Źródło: Compaq).
W 1998 roku, dzięki fuzji z firmą Digital Equipment Corporation, Compaq wzbogacił swoją ofertę miedzy innymi o serwery oparte na architekturze procesora Alpha, systemy business-critical Open VMS, pamięci masowe StorageWorks, usługi integracji systemów i sieci. Compaq szczyci się największą w świecie siecią dystrybucyjną (Źródło: Compaq).
Polski oddział firmy Compaq zarejestrowano w listopadzie 1993 roku. Od 24 października 1998 roku jego dyrektorem generalnym jest Andrzej Widerszpil. Sprzedaż w 1999 roku wyniosła w ujęciu ilościowym 60 tysięcy komputerów (co stanowi drugą pozycję w całkowitym rynku komputerów PC w Polsce).

Odbiorcami produktów i usług Compaqa są przede wszystkim małe i średnie firmy, instytucje sektora publicznego, bankowego, ubezpieczeń, telekomunikacji, przemysłu. Sprzedaż produktów i usług firmy dokonywana jest poprzez sieć Autoryzowanych Partnerów Handlowych. Serwis techniczny świadczy sieć Autoryzowanych Firm Serwisowych i ich filii w całym kraju. Compaq opracowuje i oferuje na rynku sprzęt komputerowy, oprogramowanie, rozwiązania i usługi, w tym wiodące w branży rozwiązania dla przedsiębiorstw, niezawodne systemy do krytycznych dla działania przedsiębiorstwa zastosowań, produkty sieciowe i komunikacyjne, komputery kieszonkowe, przenośne i osobiste.

Oferta firmy Compaq obejmuje:
– sprzęt i oprogramowanie komputerowe;
– rozwiązania i usługi dla firm;
– produkty sieciowe i komunikacyjne;
– komputery kieszonkowe, przenośne i osobiste.

Kontakt:
Compaq Computer Sp. z o.o.
ul. Wołoska 18
02-675 Warszawa
hotline: 0-800-122-622 tel: (22) 640-01-23, fax: (22) 640-01-11
www.compaq.pl, biuro@compaq.pl

Użytkownicy trafili tutaj szukając: firma compaq, co to jest za firma compaq, compaq firma, compaq o firmie, firma compag