Lurowanie, lurować, lur

Lurowanie to określenie na pewne zachowania stosowane w grach komputerowych. Najczęściej polega to na zwiększaniu poziomu w grze przez naganianie stworów, wrogów itp. w celu ich pobicia i zyskania jakichś korzyści. W zależności od gry ma negatywne lub neutralne znaczenie. Przykłady lurowania:

  • w grze Metin 2 lurowanie to strzelanie do stworów z łuku w celu zbicia ich w grupę a następnie przyprowadzenie ich do innego gracza, który walczy z nimi, przejmuje je i zyskuje kolejny level w grze. Gracze często zapraszają do takiego działania określeniem „wal i do mnie”. Traktowane przez niektórych jako nieetyczne, wręcz zabronione i nielegalne.
  • W grze Pokemon Go Lure (po polsku lur) to wabik, przynęta na pokemony, którą używa się w PokeStopach w celu zwabienia pokemona. W tej grze lurowanie to zostawienie wabika i oczekiwanie w pobliżu PokeStopa w celu wyłapania pojawiających się stworków. Złapanie stworka prze jedną osobę nie wyklucza złapania stworka przez inną (ponieważ każdemu graczowi pojawiają się jego indywidualne pokemony, niedostępne dla innych) W przypadku Pokemon Go jest to normalna część gry, więc lurowanie nie wiąże się z hejtem ze strony innych graczy.

Źródła: polscygracze.pl,

Użytkownicy trafili tutaj szukając: lurować, lurowany