William (Bill) Henry III Gates

Bill Gates - założyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi świata

Bill Gates - założyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi świata

– (ur. 1955), amerykański biznesmen, prezes i współzałożyciel (w 1975, z P. Allenem) oraz główny udziałowiec firmy Microsoft. Przygodę z komputerami rozpoczął już w szkole podstawowej – mając 13 lat napisał swój pierwszy program. Przypisane jest mu autorstwo języka programowania BASIC, co jest wielkim błędem. Praca ta była przyczyną odejścia Gates’a z uczelni w 1977 i poświęcenia się realizacji wizji „wprowadzenia komputera na każde biurko i do każdego domu”. Od 1981 była ona realizowana przez IBM Corp., dla której Microsoft opracowywała i produkowała kolejne wersje systemu operacyjnego MS-DOS. Dzięki wyjątkowej umiejętności łączenia przez Gates’a wizjitechnicznych ze skutecznymi działaniami marketingowymi, firma Microsoft przekształciła się w krótkim czasie w potentata nie tylko na rynku systemów operacyjnych (MS-DOS i Windows), ale także oprogramowania do zastosowań biurowych oraz programów multimedialnych, a sam Gates stał się najbogatszym człowiekiem świata (miano to stracił dopiero kilka miesięcy temu). Od założenia firmy aż do stycznia 2000 r. Gates piastował stanowisko głównego prezesa firmy. Po rezygnacji z tego stanowiska pozostaje jednak nadal w zarządzie swojej firmy.
Około dwóch lat temu Microsoft nie cieszył się dobrą opinią ze względu na toczący się proces w związku z praktykami monopolistycznymi firmy. Proces został przegrany i Microsoft musiał zostać podzielony.

Bill Gates zajął 10 miejsce w rankingu najbardziej wpływowych ludzi na świecie w 2010 roku według magazynu Forbes.

Użytkownicy trafili tutaj szukając: najbogatszy człowiek na świecie bill gates, instrukcja Henry III, William Henry Gates III gmail com