Jello

(ang. – galaretka) – ice, jello i liquid to trzy powiązane ze sobą terminy opisujące trzy propozycje kontrolowania odpowiedniego umiejscowienia elementów na stronie WWW. Ponieważ użytkownik przeglądarki internetowej może kontrolować i zmieniać rozdzielczość ekranu i rozmiar okna, twórca witryny musi tak zaprojektować stronę, aby w każdej rozdzielczości strona wyglądała dobrze, a najlepiej identycznie.
Strona typu jello to taka, na której główna zawartość jest wycentrowana (wyśrodkowana). Szerokość kolumny jest również sztywno określona w pikselach lub procentach, ale zawsze jest ona wyśrodkowana w każdej rozdzielczości. Wyśrodkowanie eliminuje problem powstawania niepotrzebnego, pustego miejsca po prawej stronie, ale sprawia, że takie puste pola pojawiają się po obydwu stronach głównej części witryny.
Termin pochodzi od właściwości galaretki – jest sztywna ale w pewnym stopniu dopasowuje się do naczynia.

Bardziej wyrafinowani twórcy stron używają czasem kombinacji tabelek lub tabelek w tabelkach, aby kontrolować odpowiednie położenie elementów na stronie, niezależnie od rozdzielczości i rozmiaru okna. Por. ice, liquid.