Apple

Logo firmy Apple

Logo firmy Apple

Historia:
Firma Apple została założona w 1976 przez S. Jobsa i S. Wozniaka, która pierwsze mikrokomputery „Apple” wyprodukowała w garażu, a w 1977 rozpoczęła produkcję mikrokomputerów „Apple II”, z kolorową grafiką, własną klawiaturą, zasilaczem i możliwością dołączania rozszerzeń zgodnie z potrzebami użytkownika. Sukces tego mikrokomputera i tworzonego dla niego oprogramowania (m.in. arkusza kalkulacyjnego „Visicalc”) spowodował, że firma w błyskawicznym tempie, na przełomie lat ’70 i ’80, stała się potentatem na rynku mikrokomputerów. Skonstruowanie mikrokomputera „Macintosh” w połowie lat ’80 stało się przełomem. Wprowadzono wówczas sterowanie programami, uruchamianymi w okienkach za pomocą ikon i kursora przemieszczanego myszą. W 1986 (już po odejściu z firmy jej założycieli) nowa wersja „Mac Plus” i drukarka laserowa „LaserWriter” stały się początkiem rewolucji DTP w małej poligrafii. W latach ’80 i ’90 komputery produkowane przez Apple zmniejszały swój udział na rynku na rzecz komputerów kompatybilnych z IBM PC. Apple nie zdecydowało się na nieodpłatne udostępnienie opisu technicznego systemu produkowanych komputerów „Macintosh”, tak jak uczyniła to firma IBM, co stało się przyczyną zmniejszenia zainteresowania tymi komputerami producentów oprogramowania i w konsekwencji spadku sprzedaży. Latem 1993 firma wprowadziła, znów jako pierwsza, nowe rozwiązanie mikrokomputera o nazwie „Newton” – urządzenie to można trzymać w ręce jak notes – wyposażonego w szereg funkcji komunikacyjnych, a także możliwość wprowadzania pisma odręcznego i jego zamiany na tekstowy plik komputerowy. „Newton” nie stał się jednak oczekiwanym sukcesem rynkowym.

Apple IMC Poland SAD Ltd.

czyli polski oddział Apple istnieje w Polsce od połowy 1991 r. i jest wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Apple. Przez wiele lat, w niektórych przypadkach nawet do połowy roku 1994, firma miała spore kłopoty w funkcjonowaniu, a to za sprawą restrykcji eksportowych wymuszonych istnieniem listy COCOM, zabraniającej wywozu określonych technologii do krajów bloku wschodniego. Obecnie jednak już tego rodzaju restrykcje nie istnieją i firma oferuje klientom pełny zestaw produktów firmy Apple.

W okresie 9-letniej działalności w Polsce stworzono solidną sieć autoryzowanych sprzedawców na terenie całego kraju, oferujących nie tylko sprzęt i oprogramowanie, ale również wyspecjalizowane usługi, szkolenia i serwis. Sieć ta rozwija się dynamicznie ze względu na rosnące zainteresowanie komputerami firmy Apple, oferującej klientom nowe całościowe rozwiązania. Dzięki tej strategii komputery Power Macintosh firmy Apple, zawierające najnowocześniejsze procesory RISC, należą do najlepiej sprzedających się komputerów na świecie i cieszą się dużym powodzeniem także w Polsce (Źródło: Apple).
Jednym z ważniejszych osiągnięć firmy jest pozyskanie świetnych specjalistów tworzących różnorodne oprogramowanie w języku polskim, dostosowane do potrzeb dynamicznie rozwijającego się polskiego rynku. Zgodnie z tendencjami światowymi kształtuje się w Polsce odpowiednio struktura firmy i strategia jej działania. Osiągane wyniki potwierdzają słuszność obranej drogi i celów, które firma sobie stawia – zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa u klientów, niezależnie od zaostrzającej się walki konkurencyjnej.
Firma Apple IMC Poland SAD LTD nie jest tylko dostawcą komputerów czy oprogramowania. Apple jest firmą oferującą i rozwijającą całościowe rozwiązania dla wszystkich segmentów rynku. Większość niemieckich koncernów wydawniczych inwestujących w Polsce podziela zapewne tę opinię, gdyż są wiernymi klientami Apple IMC Poland SAD Ltd. Baza komputerów zainstalowanych w przemyśle wydawniczym w Polsce wynosi już ok. 50% i wykazuje naturalne tendencje wzrostowe. Klientami są również agencje reklamowe, małe studia graficzne i firmy wykorzystujące w komunikacji nowe media. Jest to solidna podstawa rozwoju firmy w przyszłych latach. By wymienić tylko kilku większych klientów z listy: Życie Press – wydawca popularnego dziennika Życie Warszawy, Fenix Intermedia Wrocław, Tygodnik Wprost, Polsko-Amerykańskie Towarzystwo Prasowe, Jean Frey Publishing, Axel Springer, Bauer Group, Ernst & Young, Res Publica Press, Drukarnia URM. Oczywiście przykłady te ukazują jedynie mały wycinek rynku i zakresu działalności Apple. W Polsce firma oferuje rozwiązania dla biznesu i administracji państwowej, towarzysząc przemianom w gospodarce i polityce. Komputery sprzedawane są z polskim systemem operacyjnym oraz spolszczonym oprogramowaniem. Wspierane jest również tworzenie oprogramowania dostosowanego do wymogów polskiego rynku – szczególnie w zakresie programów finansowo-księgowych.
Wyrazem nowej strategii jest oferta dla edukacji i użytkowników indywidualnych, wykorzystujących komputery również w działalności gospodarczej. Oferowane są użytkownikom nowe możliwości aktywnego korzystania z oprogramowania multimedialnego. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom uruchomiono też wysyłkową sprzedaż oprogramowania.
Firma Apple IMC Poland SAD Ltd. dysponuje obecnie Centrum Operacyjnym w Warszawie, biurem obsługi resellerów, centrum szkoleniowym, centralnym magazynem i biurem serwisowym. Poza tym firma jest również generalnym przedstawicielem i wyłącznym dystrybutorem produktów firm Filemaker oraz Quark Inc.

Oferta firmy Apple obejmuje:
– komputery;
– monitory, drukarki, skanery i inne peryferia;
– serwery;
– oprogramowanie.

Kontakt:
Apple IMC Poland SAD Sp. z o.o.
ul. Mangalia 4
02-758 Warszawa
tel: (22) 6516155 fax: (22) 6427008
www.apple.com.pl, service@apple.com.pl

Użytkownicy trafili tutaj szukając: logo firmy apple, ktora firma rozpoczela produkcje mikrokomputero, segmentacja klientów apple, segmentacja klientów wdg apple, serwisem sadu tel (22) 6516155, zakres działalności apple

Post navigation