Zaczynasz naukę języka angielskiego od gramatyki? To błąd! Naucz się szybko języka przez rozmawianie!

W szkole język obcy uczono nad od podstawowych zwrotów typu „How are you?” lub „What is your name?” a potem z pełną werwą zaczyna się przerabianie skomplikowanej angielskiej gramatyki, czasów i zwrotów. A można nauczyć się języka obcego inaczej, bardziej naturalnie, tak samo jak dziecko, które uczy się swojego własnego języka przez rozmawianie… z komputerem.
Speakingo to nietypowy serwis, którego koszt miesięczny to jedyne 59 zł czyli tyle ile mniej więcej kosztuje 1 godzina korepetycji lub rozmowy z lektorem językowym. W tym serwisie uczysz się języka przez rozmawianie z komputerem, dzięki czemu w sposób naturalny i praktyczny uczysz się słownictwa, składni czy gramatyki angielskiej. Do rozmowy komputera z Tobą wykorzystywane jest rozpoznawanie mowy oraz sztuczna inteligencja – zdobycze techniki ostatnich lat.

Zobacz Speakingo w praktyce:

Kurs języka angielskiego online Speakingo składa się z 10 lekcji w każdym z poziomów znajomości języka (od A1 czyli początkującego do C2 czyli poziomu zaawansowanego).
W pierwszej części każdej lekcji masz za zadanie rozluźnić się i wysłuchać kilku zdań głosu Anglika wraz z pomocniczymi napisami, aby w drugiej części rozmawiać z komputerem symulującym native speakera i wykonywać jego polecenia. W trzeciej części lekcji to Ty zadajesz pytania komputerowi, i to on odpowiada! W czwartej części powtarzasz świeżo poznany materiał.

Dzięki rozmowie a nie wypełnianiu testów czy czytaniu o gramatyce przyswoisz nowe słówka czy poznasz gramatykę w praktycznym wykorzystaniu. Jeśli zadasz pytanie komputerowi, komputer je rozpozna i odpowie na nie. Nie martw się, jeśli nie zrozumie Twojej wypowiedzi, bo wtedy powtórzy pytanie i sam na nie odpowie, dzięki czemu nauczysz się tego, czego jeszcze nie umiałeś. Komputer zadba o to, abyś nauczył się odpowiedniej ilości słów, czasem wielokrotnie wplatając dane słowo w zdania.

Dzięki nauce przy komputerze możesz dobrać czas nauki do Twoich potrzeb – dokładnie wtedy, gdy masz czas i ochotę na to, a dodatkowo oszczędzasz na dojazdach do szkoły. A dzięki rozmowie z komputerem masz o wiele większą przewagę w nauce języka obcego niż wzięcie udziału w zwykłym nudnym kursie opartym wyłącznie na tekstach do przeczytania, testach słówek i zadaniach gramatycznych do rozwiązania. Rozmowa z komputerem dla wstydliwych osób jest mniej krępująca niż z drugim człowiekiem (lektorem), co pozwala przełamać strach do mówienia w obcym języku.

Czy wiesz, że znając raptem 2000 podstawowych słów języka angielskiego zrozumiesz ok. 90% przekazu w tym języku? To pokazuje, że nie trzeba bardzo wielu miesięcy nauki, by nauczyć się dobrze mówić w języku angielskim.

Speakingo prowadzi również bloga, na którym często w humorystyczny sposób dowiadujesz się o ciekawostkach związanych z językiem obcym. Możesz dowiedzieć się np. czy jesteś Tarzanem z angielskiego albo czy różnica między czasami present perfect i past simple może kogoś zabić (Potwierdzamy: może!).

Naukę ze Speakingo możesz rozpocząć za darmo i testować przez 7 dni aby móc stwierdzić, czy taka forma nauki Ci odpowiada. Wystarczy zapisać się na darmowe lekcje na stronie Speakingo.com

Użytkownicy trafili tutaj szukając: wildkaj