JustSpeed

– technologia doboru prędkości nagrywania płyt CD w zależności od rodzaju użytego nośnika (podobna w działaniu do zastosowanego w Yamahach „Optimum write speed”). Cała procedura sprawdzenia nośnika składa się z trzech pozycji:

Zasada działania JustSpeed

Po wykonaniu powyższych czynności system JustSpeed dobiera prędkość zapisu z przedziału od x12 do x20. Przy włączonym systemie JustSpeed oraz przy użyciu nośnika z indeksem x20 zapis rozpoczyna się od prędkości x12 w obszarze Lead-In, następnie ok. 45-50 MB danych (lub ok. 5 minut muzyki) zostaje nagrane z prędkością x16, po czym prędkość zapisu wzrasta do poziomu x20 i z taką prędkością kończony jest zapis płyty. Natomiast przy wyłączonym systemie JustSpeed zapis danych rozpoczyna się od prędkości x12 w obszarze Lead-In, następnie ok. 90-100 MB danych (lub ok. 10 minut muzyki) zostaje nagrane z prędkością x16, po czym prędkość zapisu wzrasta do poziomu x20 i taka prędkość jest utrzymywana aż do skończenia procesu nagrywania.
Jeżeli w programie Nero Burning ROM włączymy system JustSpeed nagrywarka automatycznie dobiera prędkość zapisu dla danej płyty CDR.
Ponieważ system JustSpeed jest standardowo włączony i w większości innych programów nie ma możliwości (jak na razie) jego wyłączenia, powoduje to, że zapis danych na nieodpowiednich nośnikach może trwać nawet 6 minut.

Post navigation