Check-in lub czek-in

źródło: Flickr, Moitw

(ang. – zameldowanie, rejestracja) – określenie na zameldowanie się, potwierdzenie przebywania w danym miejscu w sieci społecznościowej, serwisie społecznościowym lub serwisie geolokalizacyjnym (serwisie związanym z lokalizacją użytkownika w danym miejscu). Zameldowanie się w danym miejscu na lub przy pomocy sieci społecznościowej pozwala nam na szybkie poinformowanie wszystkich naszych znajomych o miejscu przebywania, zorganizowanie wspólnego wyjścia na miasto, uzyskane zniżek w sklepie (po „zaczekowaniu się” w tym sklepie) czy też prowadzenie gier opartych na mojej obecnej lokalizacji (patrz grywalizacja). Zameldowanie może dokonywać się automatycznie na podstawie wskazań GPS w telefonie komórkowym.

Najpopularniejsze serwisy umożliwiające meldowanie się (czek-in) w różnych miejscach to Foursquare (http://foursquare.com/), Google Latitude (https://www.google.com/latitude/), Facebook (http://www.facebook.com/), Gowalla (http://gowalla.com/).

Użytkownicy trafili tutaj szukając: czek in, czekin, czekowanie, zaczekowania, foursquare czekowanie, czzek in, czekowanie na facebooku, czekin na facebooku, co znaczy czekin\, co to znaczy czekowac na fb