Shilling

– rodzaj marketingu internetowego polegającego na zachęcaniu do kupna swoich produktów na blogach, forach dyskusyjnych, w komentarzach, opiniach o produktach na profilach serwisów społecznościowych itp. Firma wykorzystująca shilling zakłada fikcyjne profile w serwisach (na forach czy Facebooku) i zachwala swoje produkty wpisami udającymi opinie zwykłych użytkowników. Bardziej pojemne znaczeniowo jest określenie „amplifying”, które polega na sterowaniu wizerunkiem swojej marki przez zachwalanie swoich produktów i oczernianiu produktów konkurencji.

Taka forma marketingu wykorzystująca zaufanie internautów do prawdziwości wypowiedzi w Internecie uznawana jest za nieetyczną, jednakże z uwagi na swoją skuteczność jest niestety często wykorzystywana przez wiele dużych koncernów.

Użytkownicy trafili tutaj szukając: shilling co to jest, amplifying oraz shilling, shilling co to jest?, shilling co to, shilling, shilling tłumaczenie, shilling słownik, na czym polega amplifying i shilling, shilling-, co to jest shilling