Informatyka w biznesie: Druk kolorowy w firmie

Dzierżawa kserokoppiarekMimo, że większość dokumentów drukuje się w trybie monochromatycznym, przedsiębiorstwa niejednokrotnie potrzebują także kolorowych wydruków. Są one niezbędne, by przygotować ciekawe i przyciągające uwagę materiały prezentacyjne i szkoleniowe, wizytówki, papier firmowy i wiele innych. Prawdą jest jednak, że każda strona wydrukowana w kolorze jest znacznie droższa, niż podczas drukowania w czarno-bieli, zarówno przez wzgląd na stosunkowo wysoką cenę materiałów eksploatacyjnych (w tym głównie tuszy i tonerów), jak i koszt zakupu samego urządzenia drukującego. Jest to szczególnie problematyczne w przypadku małych firm, dla których zakup kserokopiarki lub drukarki to bardzo poważna inwestycja. Czy są zatem tańsze rozwiązania, dzięki którym przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić pieniądze? Na szczęście – tak.

Dzierżawa kserokopiarek sposobem na optymalizację kosztów wydruku

Odpowiedzią sprzedawców kserokopiarek na opisany we wstępie problem jest oferta dzierżawy urządzeń drukujących. Na czym ona polega? Otóż na mocy umowy podpisanej między dzierżawcą a klientem, przedsiębiorca wypożycza kserokopiarkę do własnych potrzeb na określony w umowie czas. Koszty dzierżawy są uzależnione przede wszystkim od tego, jak dużo stron w ciągu miesiąca zostanie wydrukowane. Oczywiście, pewne znaczenie ma także klasa i szybkość sprzętu, jednak w tych kategoriach zazwyczaj klientowi oferowana jest pewna dowolność.

Co można zyskać dzięki dzierżawieniu kserokopiarki?

Podstawową korzyścią, jaką niesie za sobą dzierżawa kserokopiarki jest obniżenie kosztów związanych z posiadaniem urządzeń drukujących. Przedsiębiorcy płacą jedynie za każdą stronę, jaka zostanie wydrukowana, a także za papier, który do tego posłużył. Nie ponoszą jednak żadnych kosztów związanych z zakupem urządzenia, wymianą tonera i innych zużywających się elementów, zaś w przypadku awarii mają do dyspozycji pełną obsługę serwisową z gwarancją dostarczenia urządzenia zastępczego w przypadku, gdy szybka naprawa na miejscu nie jest możliwa. Dzięki temu firma dysponuje ciągłą i nieprzerwaną obsługą dokumentów, co jest niezwykle ważne dla sprawnego i efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej w obecnych czasach.

Korzystając z usługi dzierżawy kserokopiarki można zoptymalizować możliwości wydruku, dopasowując je do potrzeb przedsiębiorstwa. Dzięki pomocy specjalistów zatrudnionych w firmie zajmującej się dzierżawą urządzeń drukujących, możliwy jest najlepszy dobór modelu, który idealnie spełni wymagania. Oczywistym jest bowiem, że każdy odbiorca potrzebuje innego rozwiązania, choćby ze względu na różnicę w ilości stron drukowanych w ciągu miesiąca oraz stosunku ilości wydruków kolorowych do czarno-białych. Wróćmy przy tym do głównego tematu tego artykułu – dzierżawiąc kserokopiarkę klient płaci jedynie za wydrukowane strony, unikając dużego, jednorazowego wydatku na komplet kolorowych tonerów. Jest to zatem zdecydowanie najtańsze rozwiązanie, jeśli chodzi o zapewnienie firmie kolorowego drukowania w razie potrzeby. Jeśli zaś nie jest to konieczne, wystarczy przełączyć się w tryb czarno-biały i drukować po wciąż bardzo niskiej cenie.

Dzierżawa kserokopiarki to najlepszy wybór dla tych, którzy chcą zapewnić firmie możliwość kolorowego wydruku, a przy tym uniknąć wysokich kosztów zakupu i eksploatacji kolorowych urządzeń drukujących. Warto więc przemyśleć tę możliwość podczas planowania oszczędności oraz modernizacji parku maszyn w przedsiębiorstwie, by jak najlepiej wykorzystać własne nakłady oraz możliwości sprzętu.

Źródło
Artykuł został przygotowany w oparciu o konsultacje z zespołem firmy Xerolux (Xerolux.pl) – centrum kserokopiarek.