Kalkulator prędkości napędów CD, DVD, Blu-ray (BD)Napęd optycznyZawsze chciałeś wiedzieć jak szybko kopiowane są dane z lub na nośniki typu CD-ROM i DVD-ROM czy BD? Od teraz możesz już to sprawdzić. Wiadomo, że prędkość 1x to 1x 150 KB/s dla CD, zaś 1350 KB/s dla DVD, 4,29 MB/s dla Blu-Ray. Kłopotliwe jest jednak mnożenie takich wartości przez 4, 8, 12 czy 4.3 itd. Dlatego też powstał ten kalkulator.

Jak posługiwać się kalkulatorem?
Wybierz z pierwszej listy rodzaj napędu (CD, DVD, Blu-Ray)), wpisz prędkość napędu (jeśli wpisujesz ułamek 4.3 to używaj kropki zamiast przecinka!) i kliknij na strzałkę, a Twoim oczom ukaże się szybkość transferu w megabajtach na sekundę.

Rodzaj napędu Szybkość napędu w x Szybkość transferu z/na nośnik
MB/s

UWAGA! MIMO, ŻE DO WYBORU JEST JEDYNIE CD I DVD, BD TO MOŻLIWE JEST OBLICZANIE PRĘDKOŚCI TRANSFERU DLA RÓŻNYCH NOŚNIKÓW, NP. CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW, DVD-RAM, BD-ROM, BD-R, BD-RE.

Użytkownicy trafili tutaj szukając: dvd prędkość, kalkulator predkosci, blu ray prędkość, prędkość blu ray, naped optyczny definicja, prędkość blu-ray, prędkość transferu danych nośnika bd-r, jak sprawdzić szybkość napędu, szybkość transferu cd, popularne prędkości napędów cd/dvd/blu-ray