Silverlight

– to technologia pozwalająca na zamieszczanie treści multimedialnych na stronach internetowych. Jest uważana ze konkurenta już popularnej technologii Flash. Pierwsza wersja wtyczki powstała dla systemów Windows i Mac OS X i jest dostępna na stronie Silverlight.net. Ta wersja wtyczki jest stworzona z myślą o obsłudze klipów wideo. Kolejna wersja – Silverlight 1.1, na razie w wersji alpha – ma już dostarczać wsparcie dla bardziej interaktywnych treści.
Technologia Siverlight ma być również dostępna dla użytkowników Linuksa dzięki projektowi o nazwie Moonlight. Microsoft ogłosił, że będzie wspierał firmę Novell w pracy nad tym projektem.
Wtyczka Moonlight 1.0 ma być dostępna w ciągu sześciu miesięcy. Novel chce przygotować paczki RPM oraz DEB, a także bazujący na oprogramowaniu Mozilli instalator, pozwalający na skorzystanie z wtyczki użytkownikom mało zaawansowanym. Oznacza to, że po pewnym czasie technologia Silverlight może być dostępna na różnych przeglądarkach i systemach operacyjnych.
Zaletą Silverlight jest wsparcie dla VC-1, co umożliwia dostarczanie filmów w wysokiej rozdzielczości. Adobe nie pozostaje jednak w tyle i ubiegłym miesiącu ogłosił wsparcie dla konkurencyjnego standardu H.264.

Użytkownicy trafili tutaj szukając: Rozdzielczość obrazu Silverlight, silverlight słownik