WildList

– lista WildList została ustanowiona w lipcu 1993 roku przez specjalistę ds. rozwiązań antywirusowych Joe’a Wellsa. Następnie publikowana była co miesiąc przez WildList Organization, a obecnie przez ICSA Labs (która jest częścią TrueSecure Corporation). Jej celem jest prowadzenie rejestru wirusów, które rozprzestrzeniają się w rzeczywistym świecie (w FAQ-u WildLista określana jest jako „światowy autorytet w dziedzinie typów wirusów, które powinny wzbudzić rzeczywisty niepokój użytkowników”).
Wykrywanie wirusów „na wolności” stało się de facto miernikiem oceny produktów antywirusowych. Testy certyfikujące oprogramowanie antywirusowe, w szczególności ICSA Labs oraz West Coast Labs, opierają się na wykrywaniu próbek z WildListy. Dodatkowo, wyróżnienie Virus Bulletin „VB100%” przyznawane jest na podstawie zdolności produktu do wykrywania wirusów z tej listy.
Jednak w obecnych czasach ryzyko stania się ofiarą nowego złośliwego programu jest większe: około 80% nowych złośliwych programów wykrywanych jest na wolności, a nie w tak zwanych kolekcjach zoo. W rezultacie, WildList nie stanowi już wiarygodnego miernika rzeczywistego zagrożenia.

Użytkownicy trafili tutaj szukając: Lista Wirusów

Post navigation