Zintegrowany

– wyrażenie odnoszące się do podzespołów komputera, które zostały na stałe wbudowane w płytę główną komputera. Ich wymontowanie nie jest możliwe, ponieważ są one wlutowane. Jest jednak możliwość zastąpienia ich przez zamontowanie podobnego podzespołu opartego na karcie rozszerzeń. W takim przypadku zintegrowany element zostanie wyłączony, a jego rolę przejmie nowo zainstalowany.
Najczęściej integrowanymi podzespołami są: karta graficzna, karta dźwiękowa, karta sieciowa. Ostatnio jednak zdarzają się przypadki integrowania w płytę główną procesora, co całkowicie eliminuje możliwość późniejszej rozbudowy komputera. W chwili obecnej uwidacznia się tendencja tworzenia komputerów do biur opartych na płytach głównych ze zintegrowanymi niezbędnymi podzespołami, w tym procesorem, gdzie jedynymi elementami, w jakie trzeba uzupełnić zestaw są pamięć RAM, dysk twardy, napęd CD-ROM lub DVD.

Użytkownicy trafili tutaj szukając: zintegrowany slownik, co to zintegrowany dysk twardy, co to znaczy ze dysk twardy jest zintegrowany